Z niecierpliwością oczekiwaliśmy na pierwszy mecz seniorów w nowym sezonie. Oczywiście jak to przy okazji takich meczów bywa, więcej jest znaków zapytania niż pewnych odpowiedzi. Jak zaprezentują się nowe twarze w zespole? Czy Sokół jest mocniejszy niż w zeszłej rundzie? To tylko kilka z nurtujących nas pytań.

Okazało się, że obawy przed pierwszym meczem nie były uzasadnione, ponieważ Sokół wygrał z Brzegiem Dolnym gładko 6:0. Ponadto gospodarze pokazali w tym meczu, że dysponują dużym potencjałem i będą groźnym przeciwnikiem dla każdego. Mecz zakończył się wynikiem 6:0 dla Sokoła i w zasadzie był to najniższy wymiar kary dla gości z Brzegu.

Cieszy dobra aklimatyzacja nowych zawodników: Matkowskiego (strzelec dwóch bramek +asysta) Domagały i Rybusa. Ponadto z wypożyczenia z Bogdaszowic wrócili do nas Kołtuniewicz i Łoskot, którzy również pozostawili po sobie dobre wrażenie.

Zdaniem Trenera Sebastiana Neski: Cel został osiągnięty. Zdobyliśmy 3 punkty w pierwszym, jakże ważnym meczu, ale nie popadamy w samozachwyt i już po końcowym gwizdku myślimy tylko o następnym przeciwniku. Cieszy rywalizacja w zespole. Kadra jest spora liczebnie i każdy chce pokazać się jak z najlepszej strony. Tego elementu brakowało nam w poprzednim sezonie. Dziękujemy również za wsparcie licznej publiczności, pomimo że graliśmy ten mecz w roli gospodarza w Sadowicach. Mamy nadzieję, że za dwa tygodnie zagramy już „u siebie” przy ulicy Kościelnej w Smolcu i będziemy mogli zaprezentować się szerszej publiczności.

STS Sokół Smolec- KP Brzeg Dolny 6:0 (3:0)

Skład: Gil-Smoter (55`Łusiak), Małozięć (2), Ozieraniec- Bielaszka (55`Siudek), Kołtuniewicz (65`Szluga), Matkowski (2), Rybus (65`Musisz), Galant- Smużyński (1) (65`Stęplewski), Domagała (55`Łoskot)