Seniorzy

Zjednoczeni Szczepanów- STS Sokół Smolec 2:2

W ubiegłą niedzielę zespół seniorów rozegrał wyjazdowy mecz w Szczepanowie. Gospodarze wyżej sklasyfikowani w tabeli –  6 pkt przewagi (choć ostatnie trzy mecze bez punktów). Świadomi powagi spotkania (widmo spadku do B-klasy) rozpoczęliśmy mecz bardzo skoncentrowani. Od początku zamierzaliśmy narzucić nasz styl, grać piłką konstruując cierpliwie akcje od tyłu. Do przerwy 0-0 choć gospodarze mogli objąć prowadzenie – w sytuacji „sam na sam” brakowało spokoju napastnikowi i oddał nerwowy strzał nad poprzeczką. W drugiej połowie zabrakło koncentracji, najpierw na 1-0 wyprowadził gospodarzy ładnym uderzeniem napastnik z nr 9 (najlepszy zawodnik gospodarzy), tę stratę odrobiliśmy po rzucie karnym (pewny strzał Maćka). Druga bramka dla gospodarzy to niestety Finał Ligi Mistrzów (bynajmniej nie przewrotka). Piłka przelatując przez całe boisko ląduje na głowie napastnika z nr 9 – przy głośnym okrzyku naszego bramkarza „Moja” – no i 2-1  – (celowo nie wymieniam imienia bramkarza RODO 🙂 Zostało 20 min – niestety bez spokojnych składnych akcji – na szczęście rzut wolny, Maciek, ładny strzał w okienko i 2-2. Z jednej strony szczęśliwy punkt, z drugiej przeciwnik pozwalający na zdobycie trzech. Widać brak treningów, przegrania kilku schematów i trochę szczęścia. Pozytyw to fajna grupa ludzi w szatni – niestety tylko na meczu – na treningu prawie pusto. Zbliża się koniec rozgrywek, pytania o przyszłość. Cel dla zarządu oraz piłkarzy – każdy powinien sobie odpowiedzieć co dalej. Moim zdaniem A-klasa to za mało (ale każdy musi dać coś od siebie)
Relacja KK

Juniorzy Starsi 

STS Sokół Smolec- Dziadowa Kłoda 4:6

Był to ostatni mecz juniorów starszych w tym sezonie. Drużyna Tomka Galanta zajęła wysokie 3 miejsce. Chłopakom oraz Trenerowi należą się wielkie brawa za postawę w całym sezonie, zaprezentowali się więcej niż przyzwoicie.  Od przyszłego sezonu czekają ich nowe wyzwania ponieważ staną pełnoprawnymi zawodnikami seniorów.

Trampkarze 

FC Wrocław Academy- STS Sokół Smolec 1:2

Trampkarze po zaciętym meczu wygrywają z bardzo trudnym przeciwnikiem jakim jest FC Wrocław Academy. Ozdobą meczu była bramka Majera, gol z 25 metrów pod porzeczkę robi wrażenie.

Młodzik liga okręgowa

Ślęza Wrocław- STS Sokół Smolec 2:1

Kolejny zacięty mecz młodzików, niestety przegrany lecz to już nie jest ten sam zespół z początku rundy, gdzie wiele meczów drużyna przegrywała po prostych błędach. Postępy widać gołym okiem!

Młodzik liga terenowa

STS Sokół Smolec– GKS Kobierzyce 1:1

Bardzo dobry mecz „terenówki” z Kobierzycami. Na grę tych chłopaków patrzy się z coraz większą przyjemnością. Utrzymanie się przy piłce, cierpliwe budowanie akcji – to jest znak rozpoznawczy tej drużyny. Będzie to procentowało w przyszłości.