Był to jeden z lepszych meczów Sokoła w tej rundzie. Pomimo skromnej wygranej w meczu przeciwko Jaszowicom, gra naszych zawodników napawała optymizmem już od pierwszego gwizdka sędziego.

Skoncentrowani na celu, jakim było zdobycie 3 punktów, zawodnicy Sokoła ofensywnie rozpoczęli spotkanie. Już w drugiej minucie Galant stanął przed szansą zdobycia bramki, lecz na posterunku był bramkarz Jaszowic. Kolejne minuty to okazje Stęplewskigo, Galanta i Bielaszki,  ale za każdym razem świetnie interweniował wspomniany wcześniej bramkarz Poloni Jaszowice.  Do przerwy na tablicy wyników widniał wynik 0:0. Po zmianie stron Sokół  ponownie był aktywny i przejawiał więcej chęci do zdobycia bramki. Starania zawodników zostały nagrodzone w 65 minucie meczu, gdzie po stałym fragmencie gry do „siatki” głową trafia Galant. Kolejne minuty to lekka przewaga zawodników Jaszowic, którzy chcieli odwrócić losy spotkania, lecz Sokół mądrze kontrolował grę do końca meczu.

Zdaniem Trenera Sebastiana Neski: Wygrywamy kolejny mecz, ale tym razem wygrana była poparta dobrą grą. Każde zdobyte 3 punkty nas budują i dodają pewności siebie, co przekłada się na boisko. Widać również  po moich zawodnikach dużą radość z gry. Cieszę się, że udało się skompletować zespół, który jest ambitny i głodny kolejnych zwycięstw.

 

Skład: Gil- Głowacki (70`Łusiak), Małozięć, Ozieraniec- Wysoczański, Bielaszka, Smoter, Szymończyk (89`Garbaty), Galant- Stęplewski (70`Musisz, 85`Siudek), Smużyński

foto: Adrian Misiura